Scatter Symbole: Co to jest w slotach i co dają?

Zen Victor

Scattery na automatach do gry to symbole, które nie muszą znajdować się na tej samej linii wypłat, aby stworzyć wygrywającą kombinację. W dzisiejszych czasach prawie każdy automat posiada scatter na bębnach. Możemy opisać te symbole jako skrzyżowane symbole, które nie muszą paść dokładnie na linii wypłat, aby otrzymać nagrodę pieniężną. Tzn. wypłata następuje zawsze, gdy pojawiają się te symbole.

Scattery na automacie do gry

Nadal próbujesz zrozumieć, czym jest scatter? Nie ma problemu, zaczniemy od początku. Kiedy nie istniał internet, automaty do gry miały tylko jedną linię wypłat. Więc kiedy automaty do gry pojawiły się po raz pierwszy i były tylko offline, nie było to problemem. Jednak po pewnym czasie okazało się, że gra z tylko jedną linią wypłat była nieco nudna. W końcu zawsze trzeba było mieć dwa lub trzy takie same symbole na linii wypłat, aby wygrać nagrodę. Na szczęście szybko rozwiązano ten problem i znaleziono rozwiązanie.

Twórcy slotów uczynili symbole wiśni pierwszym symbolem scatter w historii automatów do gry. Teraz miałeś również nagrodę, gdy dwie wiśnie pojawiły się na obrazku, niezależnie od linii wypłat.

Najnowsze symbole rozproszone (scatter)

Symbol scatter, jaki znamy dzisiaj, nadal działa na tej samej zasadzie. W dzisiejszych czasach symbol rozproszenia przybiera różne formy. Na przykład, masz symbole scatter kwiatów, koron, znaków dolara, sztabek złota, itp.

Większość slotów daje nagrodę za trzy lub więcej symboli scatter. Symbole te nie muszą pojawiać się na linii wypłat, a jedynie na polu gry. Niektóre automaty wyświetlą symbole rozproszone jako jokery lub aktywują grę bonusową. Jednak tylko czasami może się tak zdarzyć.

Scattery dla gier bonusowych

Często można zauważyć, że scattery symbolizują otrzymanie gier bonusowych. Prawie zawsze wymaga to pojawienia się trzech lub więcej scatterów na ekranie. To sprawia, że symbol ten jest centralną częścią wielu najpopularniejszych slotów kasynowych. Poniżej możesz zobaczyć słynne scattery, które uruchamiają gry bonusowe w niektórych z najbardziej popularnych slotów:

  • Książki w Book of Dead
  • Fioletowa małpa w Mega Moolah
  • Butelki szampana w Mega Fortune
  • Symbole klubowe w Club 2000

Oczywiście we wszystkie te gry możesz zagrać za darmo na naszej stronie z darmowymi slotami online. Sprawdź wszystkie gry slotowe ze scatterami i wybierz swoją ulubioną grę. Zagraj za darmo już teraz!

Komentarze
Napisz komentarz